Leśniów Przystań

Przystań Leśniów

Przystań Turystyczna Leśniów położona jest w północnej części Jury Krakowsko – Częstochowskiej, w malowniczym miasteczku Żarki.

Z uwagi na wyjątkowe walory widokowe i turystyczne, miejscowość została włączona do Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd. Lokalizacja  obiektu sprawia, że jest to idealna baza noclegowa i wypadowa do odkrywania uroków i tajemnic Jury. Fascynujący świat jurajskiej przyrody możemy zacząć zgłębiać już w gminie Żarki. Znajdują się tu liczne białe wapienne skały, kontrastujące z sosnowym lasem i zielonymi jałowcami.

Przystań Turystyczna Leśniów znajdująca się w bezpośrednim sąsiedztwie Sanktuarium Leśniowskiego proponuje:

  • Restaurację czynną codziennie, oferującą znakomite specjały kuchni śródziemnomorskiej, polskiej i regionalnej, m.in.
    • ciemny chleb tatarczuch wypiekany z mąki gryczanej,
    • jurajskie pieczonki – duszone w żeliwnym garnku na ognisku ziemniaki z dodatkiem wędzonego boczku, kiełbasy, cebuli, marchwi i buraków.

    W naszej restauracji przygotowaliśmy również menu dziecięce dla najmłodszych smakoszy oraz miejsce relaksu, gdzie na wygodnej sofie lub w fotelu można delektować się aromatyczną kawą, pysznym deserem i pięknym widokiem na Sanktuarium. Serwujemy również posiłki na tarasie zewnętrznym.

  • Bistro oferujące tradycyjną kuchnię polską w systemie samoobsługowym oraz wspaniałą pizzę.
  • Pokoje noclegowe o wysokim standardzie z możliwością korzystania z bezprzewodowej sieci internetowej.
  • Strefę Relaks – dysponujemy sauną suchą oraz wanną z hydromasażami, na życzenie klienta do obiektu dojeżdża wykwalifikowany fizjoterapeuta, który wykonuje masaże relaksacyjne tradycyjne, jak również Bańką Chińską.

Przystań Leśniów – strona obiektu